Wartość marki Marie Zélie

8,68 mln zł – tyle warta jest marka Marie Zélie według profesjonalnego wyliczenia firmy Volante.

Wartość marki to suma wartości m.in. praw ochronnych i praw autorskich do znaku towarowego, a więc niepowtarzalnej nazwy i logotypu, które wykorzystywane są, by klienci jednoznacznie mogli identyfikować produkty oferowane przez Marie Zélie. Marka pozwala także odróżnić ofertę od konkurencji, a więc nadaje jej wyjątkowego charakteru – poza jakością, wyglądem produktów czy opakowaniem.

– Posiadanie silnej marki to jeden z podstawowych celów naszej spółki. Dążymy do tego, by być liderem w kategorii „sukienka”, a co za tym idzie – by klientkom rozważającym zakup sukienki od razu przychodziła na myśl Marie Zélie. Wzrost rozpoznawalności marki przekłada się na wzrost sprzedaży oraz wartości spółki. Na wartość marki składa się każdy aspekt jej działania, od jakości produktu, przez całość doświadczenia zakupowego, po komunikację marki. Od początku działania postawiliśmy na budowanie marki przez marketing internetowy. Ta strategia się powiodła, czego potwierdzenie stanowi wycena marki wg stanu na lipiec 2021 r. – mówi Krzysztof Ziętarski, prezes i założyciel Marie Zélie.

Zleciliśmy wycenę marki Marie Zélie profesjonalnej firmie Volante, która specjalizuje się w tego typu działaniach. Zgodnie z jej szczegółowymi wyliczeniami wartość naszej marki to 8,73 mln zł. W analizie Volante otrzymaliśmy 59/100 punktów, co oznacza, że marka Marie Zélie ma fundamentalny wpływ na działalność spółki w ramach sektora, w którym sprzedajemy nasze produkty.

Jak wyliczana jest wartość marki?

Specjaliści wybrali tzw. metodę dochodową, która oparta jest o opłaty licencyjne i która wiąże wartość marki z generowanymi przychodami ze sprzedaży. Czyli marka warta jest tyle, ile wynosi zwolnienie właściciela z opłat licencyjnych, a więc ile kosztowałoby korzystanie z marki w przypadku jej dzierżawy przez inną spółkę czy firmę. Przy wyliczaniu wartości marki Marie Zélie brane były pod uwagę prognozowane oraz historyczne wyniki sprzedaży. 

Dlaczego zdecydowaliśmy się wycenić markę Marie Zélie?

Wartość marki stanowi w biznesie bardzo często fundamentalną wartość dla przedsiębiorstw. Największe spółki na świecie są jednocześnie właścicielami najbardziej rozpoznawalnych marek. To od marki kupują klienci, z marką wchodzą w relacje, marki kochają albo wręcz przeciwnie. To marka jest dziś bardzo często gwarantem jakości, jakiej może spodziewać się konsument. Budowa silnej marki jest naszym priorytetem.

Wartość marki nie jest widoczna w dokumentach finansowych wg standardów polskiej rachunkowości, jednak w obecnych realiach biznesowych wartość marki ma ogromne znaczenie zarówno dla konsumentów, jak i inwestorów czy kontrahentów. Marka jest naszym kluczowym zasobem.

Plany Marie Zélie SA na 2022 rok i kolejne lata

Zostając rynkowym liderem w kategorii sukienek, w ciągu 15 lat chcemy dołączyć do 100 największych spółek odzieżowych na świecie. Dołącz do nas już dziś i zyskaj na realizacji globalnych aspiracji!

W ostatnich miesiącach spółka przeszła gruntowną reorganizację i jest gotowa do realizacji ambitnych planów na 2022 r., m.in.

  • osiągnięcie zysku netto za rok 2022,
  • realizacja prywatnej emisji akcji dla inwestorów indywidualnych na 2 mln zł. (styczeń-luty),
  • opcjonalna dodatkowa emisja akcji w formule crowdfundingu na 2 mln zł. (luty-marzec),
  • rozmowy z profesjonalnymi inwestorami zagranicznymi i realizacja rundy na min. 2,5 mln EUR (styczeń-marzec),
  • rozwój oferty produktowej, w tym produkcji zagranicznej – pierwsza sprzedaż pokazuje bardzo obiecujące wyniki,
  • rozwój e-commerce na nowej platformie, rozpoczęty w listopadzie 2021 r.,
  • uruchomienie marketplace Marie Zelie z ofertą zbliżoną lub komplementarną do oferty marki,
  • sprzedaż pierwszych kolekcji NFT Marie Zelie, kolekcjonerskich dóbr cyfrowychw technologii blockchain. 

Co więcej, plan na ok. 12 lat to zwiększenie rocznych przychodów z obecnego poziomu ok. 10 mln zł do 4 mld zł.


Już niebawem ruszy nowa, prywatna emisja akcji Marie Zélie SA. To może być jedna z ostatnich emisji akcji przeznaczonych dla inwestorów indywidualnych. Zainwestować możesz również w umowę pożyczki na określony czas, z odsetkami nawet 8,4% w skali roku, wypłacanymi kwartalnie (kapital.mariezelie.com).

Zostaw swoje dane w formularzu, a przedstawimy Ci możliwości inwestycji!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *