Ile zamówień obsługujemy miesięcznie?

Prezentujemy wyniki miesięcznej wartości obsłużonych zamówień w naszym sklepie mariezelie.com od początku jego istnienia.

Jednym z głównych wskaźników dynamiki rozwoju sprzedaży w Marie Zélie jest wartość obsłużonych w miesiącu zamówień. Jest to najwyższa wartość dotycząca sprzedaży, która uwzględnia wszystkie zamówienia złożone w sklepie (włączając podatek VAT) oraz zamówienia, które później mogą zostać anulowane lub zwrócone. To „szybki” wskaźnik, ponieważ dane dostępne są natychmiast po zamknięciu miesiąca, bezpośrednio z platformy sprzedażowej. Jednocześnie możliwe jest łatwe porównanie wzrostu w kolejnych miesiącach i określenie zapotrzebowania na dostępność towaru w magazynie. Poniżej wykres wartości miesięcznie obsłużonych zamówień od początku istnienia sklepu online Marie Zélie. Wartość w uproszczony sposób pokazuje zdolność sprzedażową spółki za dany miesiąc.

Wykresy pokazują bardzo dynamiczny wzrost wartości, który został odwrócony wybuchem pandemii Covid. Był to trudny moment dla wielu firm z branży odzieżowej ze względu na ograniczenie dostaw tkanin, wstrzymanie pracy szwalni, niepewność ciągłości łańcucha dostaw w kolejnych miesiącach, konieczność pracy zdalnej i wprowadzenia licznych ograniczeń. W tym czasie spółka podjęła decyzję o znacznym ograniczeniu działań marketingowych i zwróciła się do inwestorów o dodatkowe finansowanie, zabezpieczające działanie spółki i rozwój w kolejnych miesiącach. W drugim i trzecim kwartale 2020 roku wartość obsłużonych zamówień wyniosła łącznie 6,8 mln zł — odznaczając się na wykresie spadkiem względem ostatniego kwartału 2019 i pierwszego kwartału 2020.

W 2020 roku Spółka pozyskała kapitał zewnętrzny w drodze emisji akcji i w formie kapitału dłużnego. W obliczu pandemii zastosowano zmiany w strategii marketingowej — przede wszystkim stawiając na rozwój zespołu marketingu wewnątrz organizacji oraz nowymi specjalistami „in-house”. Zastosowane zmiany przyniosły bardzo dobry rezultat i już w czwartym kwartale zamówienia wróciły do poziomu z pierwszego kwartału. 

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2021 roku wartość obsłużonych zamówień brutto przekroczyła nienotowany dotychczas w historii poziom 6,57 mln zł (w całym 2018 roku spółka obsłużyła zamówienia o wartości 5,5 mln zł). 

Kolejny kwartał okazał się jeszcze lepszy, centrum logistyczne obsłużyło ponad 24 tysiące zamówień o wartości ponad 7 mln zł brutto. Silny trend wzrostowy kontynuowany był w lipcu: około 2,4 mln zł wartości obsłużonych zamówień brutto. Oznacza to, że spółka w ciągu 7 miesięcy 2021 roku osiągnęła wynik na poziomie rocznego wyniku w 2019 roku! 

Tak dynamiczny wzrost jest wielkim wyzwaniem dla wielu działów, w tym przede wszystkim centrum logistycznego i obsługi klienta, które obecnie operuje w dwóch magazynach w Gdańsku. Zaspokojenie rosnącego popytu na produkty marki wymaga stałego zwiększania stanów magazynowych, które nawet przy bardzo szybkiej rotacji osiągają wartość około 2,5 mln zł w towarze i tkaninach. Realizację zamówień o takiej skali umożliwiło pozyskane od inwestorów finansowanie w formie kapitału dłużnego (poprzez stronę kapital.mariezelie.com). 

Oczekiwania względem drugiego półrocza 2021 są bardzo wysokie ze względu na realizację produkcji zagranicznej, która znacznie zwiększy konkurencyjność oferty Marie Zélie. Dzięki produkcji u zaufanych i sprawdzonych partnerów spółka zaoferuje klientkom produkty najwyższej jakości w jeszcze lepszych cenach. Premiera odbędzie się jeszcze w sierpniu. 

Spółka prognozuje osiągnięcie 31,8 mln zł wartości obsłużonych zamówień brutto w całym 2021, co oznacza wzrost o 85% względem 2020 roku. 

Dobre perspektywy dla rynku mody i sprzedaży w kanale e-commerce potwierdzają badania prowadzone przez ekspertów operatora płatności PayU. Tylko w 2020 roku Polacy wydali na zakupach modowych online prawie 6 mld USD. Autorzy raportu prognozują, że wartość handlu e-commerce w kategorii moda wzrośnie na koniec 2021 o 41% względem poziomów z 2019 roku. Liczba użytkowników internetu rośnie, a wraz z nią preferencje cyfrowe Polaków: już ponad 50% klientów sklepów internetowych dokonuje zakupów na telefonie komórkowym. 

Zapraszamy do budowania polskiej marki odzieżowej o globalnych ambicjach. Aby poznać możliwości inwestycji, zapraszamy do kontaktu na adres mailowy: inwestorzy@mariezelie.com (inwestowanie w formie kapitału dłużnego) lub akcjonariat@mariezelie.com (inwestycja w akcje).

KAPITAL.MARIEZELIE.COM – ZARABIAJ 7,2% ROCZNIE I WIĘCEJ!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *