Program akcjonariatu pracowniczego dla zespołu Marie Zélie SA

Dzięki działaniu w formie spółki akcyjnej Marie Zélie może zaprosić do wspólnego tworzenia marki licznych inwestorów, których jest już z nami ponad 650. Inwestorzy w zamian za wkład kapitałowy na rzecz spółki obejmują proporcjonalną część akcji. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zdecydowało także o specjalnej emisji akcji na rzecz pracowników spółki. 

W związku z tym pracownicy otrzymali możliwość nabycia ograniczonej liczby akcji po zdyskontowanej cenie. Program skierowany został do osób, które pracują na sukces spółki przynajmniej od 2018 roku, a więc nie krócej niż dwa lata. W ramach programu kapitałowego dla pracowników dostępnych było 1000 akcji, z których wszystkie zostały objęte. Warto zaznaczyć, że pracownicy marki są na liście naszych akcjonariuszy od samego początku działania spółki, kiedy obejmowali akcje po rynkowej wycenie z wszystkimi inwestorami. 

O tym, jak ważny jest ESOP (employee stock ownership – akcjonariat pracowniczy), w podcaście opowiedział Bolesław Drapella – venture partner w funduszu inwestycyjnym BlackPearls.vc, a prywatnie także akcjonariusz Marie Zélie SA. O wartości włączenia w akcjonariat członków zespołu pisał także Borys Musielak: 400 aplikacji później. Plan akcjonariatu pracowniczego w Marie Zélie ma być rozwijany, by stopniowo zwiększać udział pracowników w akcjonariacie (obecnie mniej niż 1%). W bieżącej rundzie emisji dla pracowników akcje objęło 14 osób, dołączając do tzw. rozdrobnionego akcjonariatu, który posiada ponad 25% w kapitale zakładowym spółki.

Doświadczeni inwestorzy i founderzy (założyciele spółek) wiedzą, jak istotne jest zachowanie odpowiedniej struktury kapitałowej, która odpowie na liczne potrzeby: spółki, inwestorów i pracowników. Dziś 15% akcji spółki posiadają jej współzałożyciele: Towarzystwa Biznesowe SA, Pracownia Synergii i jeden prywatny inwestor. Większościowym akcjonariuszem jest Krzysztof Ziętarski, który jako założyciel marki pełni rolę prezesa zarządu Marie Zélie SA. 

Przed nami kolejne rundy emisji akcji, z których najbliższa skierowana zostanie do międzynarodowego grona inwestorów poprzez platformę Seedrs.com. Zapraszamy, by bez zobowiązań zadeklarować chęć udziału w emisji poprzez formularz

Obecnie rozbudowujemy nasz zespół i zapraszamy do współpracy osoby gotowe podjąć wyzwanie budowania marki odzieżowej o globalnym zasięgu. Aktualnie szukamy kupca mody oraz kontrolera jakości produkcji odzieżowej. Lista ofert pracy znajduje się na naszej stronie internetowej: https://mariezelie.com/strona/praca.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *