Marie Zélie SA otwiera się na zagraniczne inwestycje

Podpisaliśmy list intencyjny z Seedrs.com – największą brytyjską platformą crowdinvestingu

Gdy w kwietniu realizowaliśmy kampanię „Zostań w domu. Jest nadzieja!”, zaprosiliśmy również odbiorców spoza Polski do zapoznania się z filmem w wersji anglojęzycznej na portalach YouTube i Facebook (pod hasłem: „Stay at home. stay with hope!”). Międzynarodowa kampania była zapowiedzią ambitnych działań, które od kilku miesięcy przygotowujemy w obszarze inwestorskim. 

Po udanej rundzie inwestycyjnej na platformie Beesfund (akcje.mariezelie.com) przyszedł czas, by zwrócić się do międzynarodowej społeczności inwestorów. Zarząd spółki Marie Zélie SA podpisał list intencyjny z Seedrs.com (Seedrs Limited), platformą łączącą inwestorów i spółki oferujące możliwość inwestycji. To początek procesu uruchomienia w przyszłości kampanii.

Na czerwcowym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy podjęte zostaną uchwały dotyczące przyszłych emisji akcji. Poza emisją skierowaną do inwestorów międzynarodowych planowana jest jeszcze jedna publiczna emisja, która wystartuje w wakacje. Już teraz inwestorzy mogą zadeklarować chęć udziału w nadchodzących emisjach i tym samym zapewnić sobie dostęp do pierwszeństwa w złożeniu zapisu na akcje. Publiczna emisja przeprowadzona w Polsce umożliwi zapis w ramach ograniczonej puli akcji. Inwestorzy deklarujący wcześniej udział zyskają możliwość zapisów jeszcze przed startem szerokiej kampanii marketingowej. 

ZADEKLARUJ UDZIAŁ W EMISJI

Aby dowiedzieć się o emisji w pierwszej kolejności, należy zgłosić chęć udziału poprzez powyższy formularz. Podanie danych nie jest równoznaczne z zapisem na akcje i nie zobowiązuje do żadnej inwestycji.

Seedrs.com to największy brytyjski portal łączący startupy i inwestorów. W podsumowaniu za rok 2019 Seedrs.com chwali się zebraniem 283 mln GBP od ponad 93 tysięcy inwestorów. Łącznie dzięki platformie zrealizowano już inwestycje na kwotę ponad 890 mln GBP. Rynek crowdinvestingu jest w Wielkiej Brytanii bardzo popularny, również ze względu na korzystne ulgi podatkowe, z których korzystać może inwestor decydujący się na zakup udziałów w startupie.

Bardzo udane emisje na platformie Seedrs przeprowadziły polskie spółki: Noa Marine i Hyper Poland. Marie Zélie będzie pierwszą polską spółką akcyjną, która umożliwi inwestorom zakup akcji poprzez Seedrs.com.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *