Co planujemy w 2021 roku?

Kilka tygodni temu opublikowaliśmy podsumowanie 2020 roku, który był dla nas trudny, ale jednocześnie twórczy mimo panującej pandemii i wielu niesprzyjających okoliczności. 2021 rok rozpoczęliśmy bardzo dobrze, bijąc w styczniu rekord wartości obsłużonych zamówień, co jeszcze bardziej motywuje nas do dalszego rozwoju.

Na początek przedstawiamy kilka punktów pokazujących miejsce, w którym jest dziś Marie Zélie po pięciu latach działania:

– zespół tworzy już ponad 50 osób,
– działamy w dwóch dużych halach magazynowych, osiągając coraz wyższy poziom różnorodności oferty – aktualnie to nawet 900 produktów dostępnych w sklepie mariezelie.com,
– obsłużyliśmy blisko 140 tys. zamówień wartych ok. 43 mln zł, w tym blisko 75 tys. EUR poprzez sklep zagraniczny,
– wysłaliśmy ponad 245 tys. produktów,
– przetrwaliśmy zawirowania pandemiczne i wzmocniliśmy się na dalszy rozwój, zwiększając efektywność finansową i wracając do rekordowych wartości realizowanych zamówień,
– miesięcznie obsługujemy blisko 7000 zamówień,
– na rozwój marki w kolejnych emisjach akcji pozyskaliśmy prawie 4 mln zł,
– otworzyliśmy pierwszy showroom marki w Gdańsku-Oliwie, który jest zalążkiem przyszłej sieci sklepów stacjonarnych. 

2021 rok rozpoczęliśmy wspomnianym na wstępie rekordem – w styczniu obsłużyliśmy zamówienia warte ponad 2,1 mln zł, co jest najwyższą miesięczną kwotą w historii naszej marki. To także bardzo dobry prognostyk, by osiągnąć kolejny duży cel – 30 mln zł obsłużonych zamówień w całym 2021 roku. 

W zbliżających się miesiącach planujemy uruchomić nową linię produktów, które dzięki atrakcyjnym cenom trafią do szerszego grona odbiorców i nadal charakteryzować się będą wysoką jakością. Z drugiej strony – jeszcze w 2020 roku rozpoczęliśmy szycie ekskluzywnych, droższych kolekcji we własnej pracowni. Niedawno do sprzedaży trafiły dwie z nich – jedwabne sukienki Fleur oraz żakiety i spódnice z kultowej wełny Hariss Tweed®. O tych nowościach można przeczytać na naszym blogu z inspiracjami, który uruchomiliśmy na przełomie 2020 i 2021 roku. 

Wiąże się to także z planami zwiększenia skali działania, by nasza marka mogła uzyskać znacznie większe zasięgi –  m.in. dzięki wejściu na portal Zalando.de, nad którym pracujemy. Systematycznie zwiększamy sprzedaż zagraniczną i w 2021 roku spodziewamy się kolejnych przełomowych rezultatów. 

Rozwój marki to także zmiany techniczne i usprawnienia w obsłudze klienta (m.in. w przetwarzaniu zwrotów). W najbliższych miesiącach chcemy przebudować e-commerce, by był wygodniejszy dla naszych klientek, pomagał sprawnie realizować zamówienia i obsługę posprzedażową. 

W 2021 roku nie zapomnimy również o naszym rozwoju biznesowym. Chcemy m.in.
– przygotować się do pozyskania kolejnych, większych rund finansowania, również od zagranicznych inwestorów, co pozwoli podtrzymać szybki rozwój marki,
– kontynuować pozyskiwanie kapitału dłużnego przez umowy pożyczek indywidualnie negocjowane z pożyczkodawcami (szczegóły na kapital.mariezelie.com),
– przeprowadzić kampanię crowdfundingową.

Równolegle chcemy pozyskać do naszego zespołu kolejnych profesjonalistów i systematycznie zwiększać kompetencje zespołu, tak by wspólnymi siłami bić kolejne rekordy.

Po wymagającym 2020 roku wierzymy, że 2021 będzie obfity w kolejne sukcesy, a dzięki ambitnemu zespołowi i nastawieniu na rozwój uda nam się wykorzystać szanse i rozwinąć markę Marie Zélie jeszcze bardziej niż w roku poprzednim.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *