Podsumowanie 2020 roku w Marie Zélie SA

Choć rok 2020 był wyjątkowy pod wieloma negatywnymi względami, także gospodarczymi, zamykamy go z satysfakcją i poczuciem dobrze wykonanego zadania. Przedstawiamy nasze podsumowanie pandemicznego czasu, przywołując hasło: „Zostań w domu. Jest nadzieja!”, które dodało nam wiary i pewności siebie, i które pozostaje aktualne na najbliższe tygodnie.

Nadzieja

Mowa oczywiście o filmie wizerunkowym promującym Marie Zélie i zachęcającym do pozytywnego i kreatywnego wykorzystania czasu lock-downu. Film zrealizowaliśmy w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Zapraszamy do porównania efektów: 

Film anglojęzyczny: Stay at home. Stay with hope! Więcej we wpisie o filmie i kampanii na blogu

Ekspansja kapitałowa

Realizacja filmu i pokazanie go międzynarodowej publiczności to kolejny element przygotowań marki do kapitałowej rundy crowdfundingowej na brytyjskiej platformie Seedrs.com. „Puls Biznesu” napisał o naszej spółce, że „płynie po kapitał na wyspy” (przeczytaj artykuł).

Płyniemy

Emisja na Seedrs to kolejne rundy finansowania spółki, które umożliwiają jej rozwój i budowę skali niezbędnej do wejścia na giełdę, które planowane jest na rok 2024. W 2020 roku zrealizowaliśmy emisję akcji, w ramach której pozyskaliśmy ponad 400 tys. zł. Przeprowadziliśmy ją samodzielnie, bez udziału zewnętrznej platformy inwestycyjnej. 

Emisję podsumowaliśmy w tekście: Zakończyliśmy emisję akcji! Pozyskaliśmy 429 840 zł!

Skarby znad morza

„Płynąc po kapitał na wyspy”, zdążyliśmy zrealizować kampanię reklamową i film „Skarby znad morza”, gdzie za scenerię posłużyły nam gdańskie plaże i oczywiście morze:

Kampania dotarła do ponad 5 milionów osób, a film zobaczyło blisko 4 miliony osób.

Z dumą podkreślamy nasze lokalne przywiązanie do Gdańska, choć ambicje mamy globalne! Przeczytaj case study kampanii „Skarby znad morza”

Globalne aspiracje!

Aby realizować nasze globalne cele, w czerwcu 2020 roku pozyskaliśmy aż 380 tys. zł z programu Go to Brand. To rządowe środki, dzięki którym weźmiemy udział w międzynarodowych targach i nawiążemy nowe współprace zagraniczne. Więcej we wpisie o Go to Brand.

Już teraz z powodzeniem dołączamy do kolejnych platform handlu e-commerce, takich jak Otto.de czy showroom.pl. W bieżącym roku czeka nas duże wyzwanie – planujemy wkroczyć na jedną z największych platform zakupowych na rynku niemieckim! Nowe kanały sprzedaży to możliwość dotarcia do tysięcy potencjalnych klientek. Już teraz w każdym miesiącu sklep jest odwiedzany przez setki nowych osób, a łączna grupa klientek przekroczyła właśnie liczbę 37 tys.! Więcej we wpisie o platformach sprzedażowych.

Nowe maszyny i rozbudowa działu produkcji

Aby być gotowym do nowych wyzwań, rozwijamy się! Pozyskaliśmy nową przestrzeń magazynową i rozbudowaliśmy dział produkcji – z miesiąca na miesiąc zwiększamy produkcję i zamawiamy więcej tkanin oraz półproduktów. W gdańskiej pracowni pojawiły się nowe maszyny – wśród nich stebnówki i overlocki, które pozwolą nam zwiększyć możliwość odszywania na najwyższym poziomie. 

Zaangażowanie inwestorów

Nasz dynamiczny rozwój finansujemy dzięki społeczności inwestorów, a także pożyczkodawców. Zaktualizowaliśmy ofertę pożyczkową i umożliwiamy osiągnięcie konkurencyjnej stopy zwrotu. Zobacz aktualną ofertę pożyczkową!

Dwa blogi

2020 rok zakończyliśmy uruchomieniem nowej formy komunikacji z klientkami. Stworzyliśmy blog marki, by być jeszcze bliżej naszej społeczności, która już teraz liczy na Facebooku i Instagramie blisko 120 tys. osób! Zobacz nowy blog dla klientek

Warto dodać, że w pierwszej połowie roku uruchomiliśmy blog biznesowy. Od początku kwietnia przygotowaliśmy dla Was aż 31 tekstów!

Przełomowy 2021 rok

Zamknęliśmy 2020 rok z rekordowymi przychodami w historii spółki, z wynikiem finansowym lepszym niż w roku 2019, poprawiliśmy także efektywność finansową. Rekordowe okazały się ostatnie miesiące 2020 roku. W listopadzie i grudniu kwota obsłużonych zamówień wyniosła  2 mln zł w każdym z tych miesięcy. Rok 2021 będzie przełomowy także pod tym względem, spółka zamierza poprawić przepływy finansowe i osiągnąć dodatni wynik finansowy w ujęciu miesięcznym. 

Dziękujemy za ten trudny rok. 2021 pod wieloma względami będzie dla nas wyjątkowy. Mamy nadzieję, że już niedługo wrócimy do normalności i spotkamy się w naszym gdańskim showroomie oraz na licznych targach i konferencjach. Do zobaczenia!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *