Dematerializacja akcji – instrukcja

Dematerializacja dokumentów akcji to wyzwanie dla spółek akcyjnych i inwestorów. Wyjaśniamy, w jaki sposób prawidłowo przekazać dokument spółce i kogo dotyczy ten obowiązek! 

Inwestycja w akcje Marie Zélie SA wiąże się z wydaniem przez spółkę Dokumentu Akcji dla inwestora. Zwykle dokumenty akcji były przez spółkę wysyłane inwestorom w formie listu po zamknięciu procesu rejestracji emisji w sądzie (czasem nawet kilka miesięcy po przelaniu środków). W bieżącym roku dokumenty akcji nie były wydawane inwestorom ze względu na oczekiwaną dematerializację akcji. 

Sprawdź, w której emisji zainwestowałeś i jakie są Twoje obowiązki w związku z dematerializacją:

Inwestycja w okresie:Nazwa serii emisji:Czy inwestor posiada dokument akcji:Czy spółka wysłała skan dokumentu:Czy muszę odesłać dwa egzemplarze protokołu?Czy muszę odesłać dokument akcji?
Lipiec 2019 r. lub wcześniejB,C,D,E,F,
G,H
TakNieTakTak
Sierpień-listopad 2019 r.INie (tylko e-mail)Tak (skan dokumentu)TakNie (dokument jest już w spółce)
Listopad-luty 2020 r.KNie (tylko e-mail)Tak (skan dokumentu)TakNie (dokument jest już w spółce)
Czerwiec-wrzesień 2020 r.JNie (brak rejestracji emisji)Nie (brak rejestracji emisji)Tak (po otrzymaniu skanu dokumentu akcji) Nie (dokument nie został wydany)

Jeżeli nie masz pewności, w której emisji zainwestowałeś i czy musisz zwrócić dokument akcji, skontaktuj się z Działem Relacji Inwestorskich (akcjonariat@mariezelie.com

Jak wypełnić protokół?

Pobierz protokół i wydrukuj dwa egzemplarze: POBIERZ

Uzupełnij pola protokołu zgodnie z wydanym dokumentem akcji. Jeżeli nie otrzymałeś dokumentu akcji w formie fizycznej, znajdź skan dokumentu na e-mailu. Skan dokumentu otrzymałeś w e-mailem z adresu: akcjonariat@mariezelie.com

Przykładowy dokument akcji:

Przykładowy protokół uzupełniony na podstawie powyższego dokumentu akcji (kliknij).

Podpisz dwa egzemplarze protokołu.

Jak przygotować list? 

W kopercie zamieść komplet dokumentów, wynikający z serii emisji, w której wziąłeś udział. Wszyscy inwestorzy bez względu na serię emisji proszeni są o dostarczenie dwóch egzemplarzy protokołów potwierdzających przekazanie dokumentu akcji spółce.
Inwestorzy, którzy otrzymali dokument akcji, proszeni są o dołączenie go do przesyłki. 

Przesyłkę prosimy nadać na adres pracowni spółki:
Marie Zélie SA
Dział Relacji Inwestorskich
ul. Noakowskiego 9 
80-313 Gdańsk

Jeżeli jeszcze nie wysłałeś do spółki oświadczenia o zgodzie na elektroniczne powiadomienia o walnych zgromadzeniach akcjonariuszy, zachęcamy do dołączenia również tego dokumentu. Wyrażenie tej zgody nie jest obowiązkowe. 

Dokument można pobrać  tutaj: 

Pomoc: 
W razie wątpliwości w sprawie dematerializacji akcji zapraszamy do kontaktu z Działem Relacji Inwestorskich Marie Zélie SA:
mail: akcjonariat@mariezelie.com
Magda Bortkiewicz tel: 662-369-130
Tomasz Laskowicz tel: 881-041-636

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *