Nowe maszyny w pracowni Marie Zélie SA!

Kupiliśmy kolejne maszyny i rozbudowujemy własną pracownię! 

„Kobiecość otulona w jakość” to hasło, które od początku towarzyszy nam przy budowie Marie Zélie. Każda nowa kolekcja przechodzi przez złożony proces projektowania, konstrukcji i szycia, aby tworzyć modę ponadczasową nie tylko dzięki krojom, ale także najwyższej jakości, która zapewni wiele sezonów użytkowania. W tym celu współpracujemy wyłącznie z polskimi szwalniami, doświadczonymi w tworzeniu kolekcji dla najbardziej wymagających. 

Ponad rok temu podjęliśmy wyzwanie stworzenia własnej pracowni krawieckiej – od tego czasu sukcesywnie rozbudowujemy nasz dział produkcji w Gdańsku przy pracowni konstruktorskiej, m.in. wyposażyliśmy pracownię w ploter z zaawansowanym systemem projektowania CAD.

 Nowe maszyny już w użyciu [fot. J. Szyszka]

Ostatnio działania nabrały dodatkowego rozpędu. W pracowni pojawiły się nowe maszyny – wśród nich stebnówki i overlocki, które pozwolą nam zwiększyć możliwość odszywania na najwyższym poziomie.  Za wewnętrzną produkcję odpowiedzialny będzie nasz własny zespół projektowy.

  Jak wyglądać będzie proces produkcji? 

  1. Projektant dostarcza projekt, na podstawie którego tworzone są szablony. Zajmuje się nimi konstruktorka, która bierze pod uwagę złożoność modelu oraz wszystkie detale.
  2. Z gotowych szablonów powstaje pierwsze odszycie. Następnie wnikliwie sprawdza się, jak leży ono na sylwetce. 
  3. Jeżeli nie ma zastrzeżeń, projekt jest zaakceptowany i przechodzi do kolejnej fazy tworzenia. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których początkowe odszycie wymaga wprowadzenia kilku zmian konstrukcyjnych (poprawa szablonów oraz kolejne odszycie modelu).
  4. Stopniowanie szablonów, czyli tworzenie poszczególnych rozmiarów (od 32 do 46). Dla każdego rozmiaru powstaje oddzielny szablon. Komplet szablonów przekazuje się do produkcji w postaci układu kroju wydrukowanego na ploterze (który również jest częścią ostatnio zakupionego sprzętu do tworzenia konstrukcji).
  5. Tak przygotowane szablony trafiają do dalszego etapu produkcji. Przy użyciu noża krojczego zostają odpowiednio wykrojone i rozdzielone na poszczególne rozmiary. Następnie okleja się odpowiednie elementy. Jest to możliwe dzięki klejarce, niedawno dostarczonej do pracowni. 
  6. Proces szycia, a więc łączenie poszczególnych elementów modelu, jego kontrola oraz prasowanie międzyoperacyjne. Są to czynności, które mają nieoceniony wpływ na gotowy wyrób. 
  7. Ostatnią czynnością  jest tzw. „prasowanie na gotowo”, które wykonujemy na profesjonalnym stole prasowalniczym. Produkt jest ponownie sprawdzany, metkowany i pakowany. 
  8. Czas na sesję fotograficzną, realizowaną przez nasz zespół w gdańskim showroomie. Nowości w sklepie, czas słać newsletter z zaproszeniem do zakupów! 
 [fot. J. Szyszka]

Przypominamy, że w lipcu uruchomiliśmy nową emisję, w której objętych zostało już prawie 70% dostępnych akcji. Tylko do piątku istnieje możliwość skorzystania z bieżących pakietów korzyści, dzięki którym można zyskać nawet 6 tys. zł na zakupy w sklepie Marie Zélie oraz stały rabat 30% na nieprzecenione produkty. Warto się pospieszyć!

ZŁÓŻ ZAPIS NA AKCJE

 [fot. J. Szyszka]

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *