Plany Marie Zélie SA po restrukturyzacji. Wracamy do gry!

W ostatnich miesiącach w spółce zaangażowani byliśmy głównie w uruchomioną przez nas w lutym restrukturyzację. Ma ona na celu przywrócenie sprawnego działania spółki, przede wszystkim poprzez powrót do terminowych zwrotów dla klientek oraz wznowienie produkcji w skali odpowiedniej do osiągnięcia zysku.

W kwietniu trwało głosowanie wierzycieli nad zaproponowanym im układem. Głosowanie zakończyło się sukcesem! Aż 95% wierzycieli poparło układ i zgodziło się na odroczenie spłaty ich zobowiązań, by spółka mogła stanąć na nogi i ponownie służyć jak najlepiej swoim klientkom, inwestorom, pracownikom i kontrahentom. 1 maja złożyliśmy do sądu wniosek o zatwierdzenie przyjętego przez wierzycieli układu. W ciągu 2-4 miesięcy spodziewamy się pozytywnej decyzji sądu.

Zależy nam, by marka Marie Zélie nadal mogła realizować swoją misję. Naszą misją założycielską jest wywieranie silnego wpływu kulturowego na modę i estetykę, która nas otacza. Chcemy być pozytywną inspiracją dla naszych klientów. Chcemy dawać przykład dobrej, pięknej i prawdziwej mody. Wygoda i komfort kobiet są dla nas najważniejsze.

Założenia marki, jej historię, długoterminowe aspiracje i dalsze plany opisaliśmy w styczniu w decku inwestorskim przygotowanym dla rund finansowania zaplanowanych jeszcze w tym roku. Zapoznaj się z deckiem: 

Kontynuujemy działalność operacyjną. Prowadzimy sklep, wysyłamy zamówienia, przygotowujemy nowe sesje, prowadzimy regularną komunikację w kanałach social media. Przygotowujemy się do wznowienia produkcji na większą skalę, by móc osiągać zaplanowany poziom sprzedaży kolekcji wiosna-lato. Przywrócenie obrotów w sklepie jest niezwykle ważne z punktu widzenia naszej płynności finansowej i rentowności. 

fot. Ł. Stefaniuk
fot. Ł. Stefaniuk

Formalną restrukturyzację poprzedziliśmy głębokimi zmianami w spółce, które mogą już w najbliższym czasie przynieść wymierne owoce. Zmniejszyliśmy nasz zespół, skupiając się na rolach kluczowych dla działania marki, zmniejszyliśmy też m.in. nakłady marketingowe. Znacznie zredukowaliśmy koszty stałe, jednocześnie podnosimy marżowość naszej sprzedaży, m.in. dzięki uruchomionej produkcji zagranicznej. 

Dzięki tym zmianom łatwiej osiągniemy cel, który założyliśmy jeszcze w 2020 r. – osiągnięcie rentowności. Teraz możemy ją osiągnąć przy znacznie niższej wartości zamówień. Ten cel jest w zasięgu ręki. Nie osiągniemy go jednak bez wsparcia naszych inwestorów i dokapitalizowania spółki. Cel minimum na ten rok to jak najszybsze pozyskanie 2,5 mln zł, co pozwoli na szybkie osiągnięcie zysku w ujęciu miesięcznym, a wcześniej na spłatę zaległych zobowiązań wobec naszych klientek.

Dla dokapitalizowania spółki w najbliższym czasie skupiać się będziemy na kilku projektach. Pierwszy z nich to kontynuowanie oferty inwestycji w pożyczki oraz w akcje – dostosowujemy naszą ofertę do obecnych warunków rynkowych i aktywnie działamy nad pozyskaniem inwestorów indywidualnych. Jeszcze w maju chcemy ruszyć z publiczną emisją akcji, wspartą działaniami informującymi szerzej o pozytywnie przeprowadzonej restrukturyzacji i dalszych planach rozwoju spółki.

fot. Ł. Stefaniuk

fot. Ł. Stefaniuk

Marie Zelie NFT

Drugi projekt to uruchomienie działań w nowym obszarze – NFT – czyli niewymiennych tokenów w technologii blockchain. Rozwój NFT to fascynujący fenomen z pogranicza kultury, technologii i finansów. To świetne miejsce do realizowania kulturowej misji Marie Zélie. To jednocześnie miejsce z potencjałem na bardzo wydajną działalność biznesową. Do realizacji pierwszego projektu Marie Zelie NFT angażujemy osoby z doświadczeniem w branży, pracujące przy solidnych projektach. 

Przy pełnym powodzeniu projektu NFT możemy pozyskać nawet kilkanaście milionów złotych jeszcze latem tego roku! W ramach projektu powstanie międzynarodowa społeczność wokół marki, która będzie wspierać jej rozwój na całym świecie. Skuteczna realizacja projektu NFT może dać spółce bardzo duży zastrzyk rozwojowy. Nasz projekt osiągnął już fazę zaawansowanych przygotowań, wkrótce będziemy szeroko informować o jego założeniach, planach, będziemy też zapraszać na serwer Discord projektu. W ciągu kilku tygodni chcemy też uruchomić przedsprzedaż projektu w ciekawym modelu.

Projekty NFT stanowią obecnie nowoczesną alternatywę dla crowdfundingu udziałowego. W 2017 r. byliśmy jedną z pierwszych spółek realizujących w Polsce samodzielnie crowdfundingową emisję akcji – w 10 dni pozyskaliśmy maksymalną do uzyskania wtedy kwotę 400 tys. zł. Dziś polem nowatorskich działań jest rynek NFT z entuzjastyczną społecznością doceniającą ciekawe projekty. To Marie Zélie będzie pionierem NFT wydawanych przez marki w Polsce, a nawet jednym ze światowych pionierów, wśród których są już m.in. Adidas, Nike, Gucci, Louis Vitton.

fot. Ł. Stefaniuk
fot. Ł. Stefaniuk

W ciągu 6 lat działania marki powstała ogromna społeczność. Mamy świadomość, że jednak w ostatnich miesiącach bardzo Was zawiedliśmy. Sytuacja z opóźnionymi zwrotami pieniędzy i wydłużeniem terminów spłaty wierzytelności nigdy nie powinna mieć miejsca.

Cała ta sytuacja wiele nas nauczyła. Wyciągnęliśmy wnioski, wiemy gdzie i jak uszczelnić spółkę oraz co poprawić, żeby w krótkim czasie zaczęła generować zyski. Zredukowaliśmy koszty zatrudnienia oraz koszty produkcji, oferując nadal tak samo wysoką jakość naszych ubrań.

Mamy nadzieję, że razem z nami będziecie nadal budować Marie Zélie, a my dalej będziemy mogli szyć dla Was piękne i jakościowe ubrania, inspirując otaczającą nas kulturę, również dzięki działaniom w jej nowych obszarach, jak NFT. ❤️

Chcesz włączyć się inwestycyjnie w szybką odbudowę działalności Marie Zélie? Wypełnij formularz zainteresowania inwestycją:

W spółce trwają też rekrutacje (mariezelie.com, pracuj.pl), dołączają nowe osoby pełne energii do działania i odbudowywania Waszego zaufania, które wystawiliśmy na trudną próbę. Dział relacji inwestorskich już zyskuje nowych członków, którzy zadbają o komunikację w najbliższym czasie. Od teraz będziemy zdecydowanie częściej informować o bieżącej sytuacji i realizowanych projektach. Pozostajemy do dyspozycji inwestorów mailowo, a wkrótce także i telefonicznie. Nie ukrywamy, że jesteśmy codziennie bombardowani telefonami i mailami, ale staramy się Wam odpowiadać najszybciej jak to możliwe.

Jeszcze raz przepraszamy, że Was zawiedliśmy! Razem możemy pokonać trudności!

Krzysztof Ziętarski
Founder & CEO

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *