Projekt Marie Zélie NFT – zapowiedź

Projekt  NFT od Marie Zélie nabiera  rozpędu, więc zaczynamy o nim szerzej informować. Jako prezes Marie Zélie SA i założyciel marki opowiem o kontekście uruchomienia projektu.

Sam poznałem temat NFT w grudniu 2021 r., czyli całkiem niedawno.  Wcześniej nie angażowałem się w kryptowaluty, NFT daje jednak całkiem inny zestaw możliwości niż wymienne tokeny. Dostarcza nową wartość, która wcześniej była niedostępna. To cyfrowe przedmioty w otwartych ekosystemach/blockchainach.

To z powodu tej nowości widzę niesamowite perspektywy twórcze dla marek, takich jak Marie Zélie i nie tylko. Światowe lockdowny przyspieszyły nasze przenoszenie się do cyfrowych interakcji. Coraz częściej spotykamy się wirtualnie, coraz więcej czasu spędzamy w internecie. Dzięki NFT powstaje pole do utożsamiania się z markami, daną subkulturą, ruchami czy ze wspólnymi wartościami. 

Dziś możemy to wyrazić ubiorem, uczęszczaniem w określone miejsca spotkań czy udziałem w życiu danej społeczności. Cyfrowym odpowiednikiem będzie moda dla naszych awatarów, kolekcja wejściówek do internetowych społeczności lub luksusowe NFT, które dają dostęp do międzynarodowej społeczności, pomagając rozwijać biznes.

Czy rynek NFT upada? Makroekonomia leci w dół, spowolnienie nie omija NFT. Jest to jednak raczej spowolnienie skorelowane z czynnikami zewnętrznymi niż wynikające z rzekomego końca branży NFT. 

Podstawowa wartość, którą dostarcza NFT, nie znika z recesją na rynku. Kupujący NFT są uważniejsi, szukają projektów godnych zaufania, a polujący na szybki zarobek mają coraz trudniej. Solidne projekty od ugruntowanych marek mogą się sprzedawać z sukcesem i w czasie spowolnienia. To czas budowania, NFT to nie chwilowa moda. Dla biznesu to narzędzie w ręku i warto wcześnie nauczyć się go używać, wzmacniając potencjał marki.

NFT od Marie Zélie

Jaki jest nasz pomysł na NFT? Co mamy już wykonane? Kiedy spodziewać się wydania kolekcji?

Wydając pierwszy projekt NFT, chcemy założyć międzynarodową społeczność web3 wokół Marie Zélie. Przez ostatnie sześć lat zbudowaliśmy silną społeczność związaną z marką w Polsce. 50 tys. klientek, 150 tys. osób śledzących nas w social mediach, 700 akcjonariuszy, 60 pracowników i wielu kontrahentów. Marie Zélie nie istniałaby bez zaangażowania ich wszystkich. Łączy nas wizja, którą realizuje marka – mody dobrej, prawdziwej i pięknej, która może pozytywnie inspirować otaczającą nas kulturę. Łączy nas zamiłowanie do naturalnych tkanin, klasycznych krojów i połączenia elegancji z wygodą.

Dziś chcemy rozszerzyć naszą społeczność o uczestników międzynarodowego rynku NFT. Wierzymy, że łącząc z nimi siły, możemy jeszcze skuteczniej wspólnie rozwijać przedsięwzięcie, jakim jest Marie Zélie.

Założycielska kolekcja Marie Zélie to projekt typu 10 tysięcy obrazków profilowych. Będzie doceniał kobiety w rolach, które na co dzień pełnią z zaangażowaniem. Projekt ma wystartować jeszcze latem tego roku, a poprzedzi go prawdopodobnie przedsprzedaż w ciekawym modelu. Po wystartowaniu naszego serwera Discord i zebraniu pierwszego grona jego uczestników chcemy zaproponować sprzedaż kolekcji tworzonej przez 20 artystów – grafików i ilustratorów. Z pracy artystów powstanie odrębna kolekcja NFT, której nabywcy zyskają prawo „zmintowania” NFT z głównej kolekcji.

Kolekcja przedsprzedażowa powinna zostać wydana w czerwcu/lipcu, choć zastrzegamy jeszcze prawo zmiany tej koncepcji. Sprzedaż tej kolekcji pozwoli sfinansować promocję i rozwój głównego projektu.

Pierwsza kolekcja Marie Zélie to tylko początek. W planach mamy regularne wypuszczanie nowych, małych, sezonowych kolekcji NFT opartych m.in. na ilustracjach, które mogą pojawiać się zarówno na naszych ubraniach, jak i w NFT. Obok mody w świecie fizycznym chcemy zacząć tworzyć modę cyfrową – ubrania do metaversu.

Prace nad kolekcją postępują, mamy już gotowe szkice od pierwszego z artystów tworzących kolekcję przedsprzedażową. W gotowości do startu serwera Discord czeka świetny, międzynarodowy zespół community managerów, którzy zadbają, by każdy członek społeczności mógł angażować się w jej życie i być na bieżąco z projektami Marie Zélie. W gotowości czeka również specjalista od partnerskich współprac z innymi projektami NFT, co jest świetnym sposobem na organiczny rozwój społeczności i wzajemną promocję. Praktycznie gotowy jest smart contract do kolekcji przedsprzedażowej. Lada moment zespół doświadczonych grafików rozpocznie prace nad identyfikacją wizualną pierwszej kolekcji oraz samymi postaciami, które tę kolekcję będą tworzyć. W spółce pojawi się też rola Head of NFT.

Już wkrótce będziemy informować o kolejnych krokach w rozwoju projektu. Jak podoba Ci się nasz pomysł? Czy jest coś, o co chciałbyś/chciałabyś zapytać?

Krzysztof Ziętarski
prezes zarządu Marie Zélie SA
założyciel marki Marie Zélie

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *