Jak spędzać czas w domu? Inspirujemy rodziców!

Czas pandemii koronawirusa jest specyficzny. Od blisko dwóch miesięcy wielu z nas spędza większość swojego czasu w domu, łącząc pracę w trybie home office z opieką nad dziećmi. Marie Zélie od początku stara się pomagać rodzicom i inspiruje do kreatywnego spędzania czasu.

Już na początku tego wymagającego okresu, w drugiej połowie marca, zaprosiliśmy odbiorców naszego fanpage’a na Facebooku i subskrybentów newslettera do wspólnej zabawy – przygotowaliśmy szablony papierowych lalek  oraz projekty sukienek do samodzielnego wydruku. Pomysł Małgosi, naszej redaktorki, szybko wprowadziliśmy w czyn. Każdy mógł pobrać szablon i zacząć zabawę z dziećmi. Koncept tak bardzo spodobał się naszym odbiorcom i przypomniał im dawną zabawę z dzieciństwa, że już na początku kwietnia przygotowaliśmy kolejny zestaw uzupełniający. 

„Oto Maria – malarka 🎨. Dziewczę ma złote serce, kasztanowe włosy, a w jej żyłach płynie błękitna krew. Może to tylko…

Opublikowany przez Marie Zélie Sobota, 21 marca 2020

Dzieci już pewnie po edukacji zdalnej? 🧒👦👧 Może snują się po domu lub wręcz przeciwnie – skaczą po meblach i rozpiera…

Opublikowany przez Marie Zélie Piątek, 3 kwietnia 2020

Łącznie na Facebooku dotarliśmy do ponad 700 tys. osób, całość wsparliśmy wysyłką newsletterów, a także przygotowaliśmy zabawę dla klientów zagranicznych, którzy również bardzo ciepło przyjęli naszą propozycję. Klientki Marie Zelie do teraz komentują wpis z laleczkami i wklejają zdjęcia prac swoich dzieci, a także własne projekty (łącznie pod postem pojawiło się blisko 300 komentarzy!). Akcją zainteresowały się również media – napisał o niej serwis Domodi w artykule #BranżaWspiera – jak branża mody reaguje na pandemię?

🎀 We believe that dresses are one of the most universal parts of every woman's wardrobe. From an early age, girls want…

Opublikowany przez Marie Zélie Niedziela, 12 kwietnia 2020

Drugą akcją, którą inspirujemy nasze klientki, jest cykl #fajniejestwdomu. W serii newsletterów prezentujemy ciekawe sposoby na spędzanie czasu w gronie rodzinnym. Tu w role główne wcieliły się same klientki Marie Zélie, które chętnie dzielą się swoimi pomysłami na wspólne zabawy, gotowanie czy po prostu miłe i wartościowe aktywności. My je zbieramy, a bogate w zdjęcia maile wysyłamy do naszej bazy subskrybentów. Dotychczas ukazało się jedenaście odcinków cyklu, który został bardzo dobrze przyjęty, a my planujemy jego rozwijanie. #fajniejestwdomu to nie tylko inspiracje, ale i pokazanie, że nasze ubrania idealnie wpisują się w kobiecą codzienność. 

Wątek związany z ogólnopolską akcją #zostanwdomu rozwijamy także w naszych wpisach na Facebooku, szczególnie w późnowieczornych postach #nocnepogaduchyMZ, w których nasze klientki dostają przestrzeń do luźnych rozmów, dzielenia się odnośnikami do ciekawych stron czy kursów, wklejania swoich zdjęć. Ku naszej radości kobiety chętnie korzystają z tej możliwości, co wpływa na zacieśnianie się naszych relacji, budowanie społeczności i lepsze poznawanie wzajemnych  potrzeb.

Wszystkie te akcje wynikły z potrzeby chwili, ale także z faktu, iż nasza marka zawsze stara się słuchać głosu klientów. Przez lata działalności udało nam się stworzyć nie tylko markę odzieżową, ale prawdziwą społeczność, która jest z nami zżyta i bardzo kreatywna.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *